Blogi

C-vitamiin ja selle kasu tervisele

C_vitamiin_ja_selle_kasu_tervisele

C-vitamiin ja selle kasu tervisele

C-vitamiini (ehk askorbiinhapet) võib julgelt nimetada üheks kõige tuntumaks vitamiiniks. See on kõigile tuttav kui immuunsüsteemi tugevdaja ning C-vitamiin on vajalik peaaegu iga protsessi jaoks organismis, kaitstes ja tugevdades paljusid rakke, molekule ja elundeid. Lisaks on C-vitamiin oluline kevadväsimuse ja stressi peletamiseks.

C-vitamiini meie enda organism sünteesida ei suuda, mistõttu on meil vaja seda saada kas toidust  või toidulisandeid kasutades.

Lisaks on C-vitamiin tugev antioksüdant, mis seob ja hävitab organismile kahjulikke vabu radikaale, stimuleerib C-vitamiin ka nahas kollageeni ja elastiini sünteesi, ühtlustab jumet ning takistab pigmendilaikude teket. Tänu sellele võitleb vitamiin C efektiivselt vananemisilmingutega ning hoiab organismi tervena.

Kindlasti on kasulik on teada, et C-vitamiini vajadus on suurem suitsetajatel, allergiaravimite ja beebipillide kasutajatel ning seedeprobleemidega inimestel.

Soovitav päevane optimaalne annus C-vitamiini on kuni 200 mg. Maksimaalne C-vitamiini annus haigusperioodil on 1000 mg, kuid seda annust ei tohiks võtta pikemalt kui 10 päeva järjest. Kuna tegemist on vesilahustuva vitamiiniga ei ole otstarbekas tarbida 1000mg korraga (juhul kui tegemist ei ole C-vitamiini liposoomse vormiga), sest suures koguses tarbides tuleb see kehast lihtsalt välja.