Küpsiste kasutamine

Veebipood Vitaplus.ee kasutab ’’küpsisteks’’ kutsutavaid tekstifaile, mille veebilehitseja salvestab automaatselt kliendi poolt kasutatavasse seadmesse. Küpsiseid kasutatakse teabe kogumiseks selle kohta, kuidas klient veebipoodi kasutab, eesmärgiga pakkuda kliendile paremat kasutajakogemust.

Milliseid küpsiseid veebipoes kasutatakse?

Veebipoes kasutatakse järgmisi küpsiseid, et muuta teenus kasutajasõbralikumaks ja pakkuda täiustatud ja kohandatud funktsioone veebisaidi ja toodete külastamisel:

  • seansiküpsised, mille eesmärk on võimaldada Veebipoe kasutamist.
  • püsiküpsised, mille eesmärk on pidada meeles kliendi valikuid veebipoes.
  • esimese ja/või kolmanda osapoole küpsised, mille eesmärk on näidata kliendile sobilikku reklaami ja pakkumisi.
  • kolmanda osapoole analüüsiküpsised, mille eesmärk on turundussuhtluse optimeerimine.

Analüütika ja reklaam

Vitaplus.ee veebipood kasutab laialt levinud Google analüütikatarkvara ja mõõdab selle abil veebilehe külastatavust ja kaardistab käitumismustreid. Saadud andmed aitavad meil paremini mõista külastajate käitumist veebipoes ning annab meile võimaluse pakkuda kasutajale parimaid tehnilisi lahendusi. Neid küpsiseid kasutatakse vaid statistika kogumise eesmärgil ja üksikkülastajaid nende abil ei tuvastata.

Lisaks analüüsiküpsiste kasutamisele kasutab veebipood piksleid (pixel tags, web-beacons), mille abil jälgitakse müüja veebilehe kasutust. See võimaldab kasutajal jagada lehti sotsiaalvõrgustikes ning kuvada personaliseeritud ja asjakohast reklaami. Seda tehes ei töödelda isiku tuvastamist võimaldavaid andmeid.

Küpsiste kustutamine ja piiramine

Veebipoe külastajal on võimalik seadmetesse salvestatud küpsised kustutada ja/või blokeerida, muutes oma veebilehitseja vastavaid seadeid. Küpsiste mittekasutamisel või piiramisel ei pruugi veebipood plaanipäraselt töötada ja/või osad funktsionaalsused ei pruugi olla kliendile kättesaadavad.

Rohkem informatsiooni küpsiste ja nende kasutamise piiramise kohta leiab veebilehelt www.youronlinechoices.com